بهترین روتین مراقبت پوستی برای ۳۰ ساله‌ها

بهترین روتین مراقبت پوستی برای ۳۰ ساله‌ها

۳۰ سالگی در زندگی اکثر افراد نقطه عطف بزرگی است و چالش‌های خاص خودش را به دنبال دارد. در این سن ممکن است پوست شما از چرب به خشک تغییر کند، حتی ممکن است نشانه‌های افزایش سن مثل چین و چروک‌های پنجه کلاغی را روی پوست مشاهده کنید. بنابراین استفاده از روتین پوستی‌ که دقیقا برای این سن مناسب باشد می‌تواند تاثیرات فوق‌العاده‌ای داشته باشد. در ادامه بهترین روتین مراقبت پوستی برای ۳۰ ساله‌ها

را برایتان شرح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

بهترین روتین مراقبت پوستی برای ۳۰ ساله‌ها

لازم نیست روتین پوستی پیچیده‌ای را در نظر بگیرید. یک روتین ساده و درست می‌تواند گزینه مناسبی برای پوست شما باشد.

گام اول: پوستتان را تمیز کنید

نکته‌ای که ابدا با سن و سال شما ارتباطی ندارد و همواره باید آن‌را در نظر بگیرید تعداد دفعات شستن پوستتان است. هر سنی که داشته باشید باید دو بار در روز، یک بار صبح و یک بار شب صورتتان را بشویید.

گام دوم: از تونر استفاده کنید

تونرها جز محصولات مراقبتی‌ای هستند که همه در موردشان شنیده‌اند با این وجود باز هم به اندازه کافی در روتین مراقبت پوست استفاده نمی‌شوند. اگر قبلا از تونر استفاده نمی‌کردید، ۳۰ سالگی زمان مناسبی برای اضافه کردن این محصول به روتین پوستی‌تان است. تونرها می‌توانند با یک لایه‌برداری ملایم به محصول بعدی کمک کنند که بهتر جذب پوست شوند.

گام سوم: از سرم استفاده کنید

استفاده از سرم پوست مناسب به شما کمک می‌کند مشکلات پوستتان را هدف قرار دهید چرا که این محصولات غنی شده از موادی مانند هیالورونیک اسید، رتینول، ویتامین ث ،گلیکولیک اسید هستند.

گام چهارم: کرم دور چشم

پوست اطراف چشم ظریف‌ترین پوست بدن است و به همین دلیل آثار افزایش سن را زودتر از نواحی دیگر نشان می‌دهد. سعی کنید از کرم دور چشم مناسب پوستتان و مرتب استفاده کنید تا بروز نشانه‌های افزایش سن مانند تیرگی زیر چشم یا چروک‌های پنجه کلاغی را کمتر کنید.

از مرطوب‌کننده و ضدآفتاب استفاده کنید

البته که سن ۳۰ سالگی سن مشغله است و احتمالا شما هم مثل خیلی از افراد فرصت زیادی برای روتین پوستی‌تان ندارید اما این هم نباید بهانه‌ای باشد که از ضدآفتاب استفاده نکنید حتی اگر در خانه کار می‌کنید. سعی کنید از مرطوب‌کننده‌ای استفاده کنید که حاوی SPF باشد که ضدآفتاب و مرطوب‌کننده را یک جا داشته باشد.

ضدچروک‌های متنوع بیوتی‌کده را اینجا ببینید

این گام‌ها را به روتین شبانه‌تان اضافه کنید

شب فرصت مناسبی برای رسیدگی به پوستتان است. در ادامه به چند گام مفید اشاره می‌کنیم که می‌توانید به روتین شبانه‌تان اضافه کنید تا ۳۰ سالگی‌تان با چالش‌های کمتری همراه باشد.

شب‌ها از دو شوینده برای پاک کردن آرایش‌تان استفاده کنید

شستن صورت به خصوص در شب اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. هرگز با آرایش نخوابید چرا که این کار باعث می‌شود محصولات آرایشی با روغن‌های سطح پوست مخلوط شوند که نتیجه آن مسدود شدن منافذ پوست و ایجاد جوش‌های پوستی است.

سعی کنید از مرطوب‌کننده‌های چند منظوره استفاده کنید

نیازی نیست شب‌ها از مرطوب‌کننده‌ای استفاده کنید که حاوی ضدآفتاب باشد. استفاده از مرطوب‌کننده‌ای که حاوی مواد ضد چروک و آنتی‌اکسیدان و همچنین ویتامین ای باشد می‌تواند نتایج فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

از ماسک صورت استفاده کنید

وارد شدن به ۳۰ سالگی برای برخی از افراد به معنای پوست فوق‌العاده خشک است. بنابرانی استفاده از ماسک‌های صورت می‌تواند ایده فوق‌العاده‌ای باشد

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید