روغن صورت را باید قبل از مرطوب‌کننده استفاده کرد یا بعد از آن؟

روغن صورت را باید قبل از مرطوب‌کننده استفاده کرد یا بعد از آن؟

اکنون می‌دانید که هر نوع پوستی که داشته باشید استفاده از مرطوب‌کننده اهمیت فراوانی دارد. اما آیا تا حالا برایتان سوال شده است که ترتیب استفاده شما از محضولات مراقبت پوستی درست است یا نه؟ یکی از سوالات متداول در روتین پوستی این است که روغن صورت را باید قبل از مرطوب‌کننده استفاده کرد یا بعد از آن؟ در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم. با ما همراه باشید.

روغن صورت را باید قبل از مرطوب‌کننده استفاده کرد یا بعد از آن؟

به یاد داشته باشید که همیشه بهترین راه استفاده از محصولات مراقبت پوستی، همان دستورالعملی است که روی محصول درج شده است. معمولا روغن‌های پوستی باید آخرین محصول مورد استفاده در روتین پوستی باشند. اگرچه قبلا ذکر کردیم که محصولات مراقبت پوستی باید از سبک‌ترین محصول به سنگین‌ترین محصول استفاده شوند و روغن‌های پوستی به نظر محصولات سبکی به نظر می‌رسند خصوصا در مقایسه با کرم‌ها و لوسین‌ها، جالب است بدانید که این روغن‌ها در واقع از محصولات دیگر سنگین‌تر هستند.

روغن‌ها به دلیل همین سنگین بودنشان می‌توانند به مرطوب‌کننده شما نفوذ کنند و به پوست برسند. در حالیکه برعکس این قضیه صادق نیست. اگر می‌خواهید پوستتان به خوبی آبرسانی شود بهتر است روغن‌های پوستی را بعد از مرطوب‌کننده به پوست مرطوب بزنید. این کار باعث می‌شود مرطوب‌کننده بهتر جذب پوستتان شود و روغن‌های پوستی هم کمک می‌کنند این آبرسانی به صورت متمرکز انجام شود و در ضمن با ایجاد یک لایه اضافه از مواد مغذی، پوستتان را به خوبی تغذیه می‌کنند.

اگر دوست ندارید از محصولات آرایشی استفاده کنید، استفاده از روغن‌های پوستی بعد از مرطوب‌کننده باعث می‌شود پوستی شاداب و باطراوت داشته باشید.

متخصصان توصیه می‌کنند استفاده از روغن‌های پوستی باید در روتین روزانه گنجانده شود و دو بار در روز، صبح و شب استفاده شود.

آیا می‌توان روغن‌های پوستی را جایگزین مرطوب‌کننده کرد؟

دلیلی وجود دارد که هم مرطوب‌کننده و هم روغن‌های پوستی تولید می‌شوند. هر کدام از این محصولات برای هدف خاصی طراحی شده‌اند. البته که همه روغن‌های پوستی به یک شکل طراحی نمی‌شوند. برخی از این روغن‌ها طوری فرمول‌بندی شده‌اند که رطوبت مورد نیاز پوست‌های خشک رو تامین  کنند. برخی دیگر طوری طراحی شده‌اند که نشانه‌های پیری پوست را هدف قرار دهند. پس بهتر است محصولات پوستی را جایگزین هم نکنید. اگر می‌خواهید گام‌های روتین پوستی‌تان را کاهش دهید می‌توانید چند قطره روغن پوستی به مرطوب‌کننده‌تان اضافه کنید.

محصولات مرطوب‌کننده متنوع بیوتی‌کده را اینجا ببینید

چطور از روغن‌های پوستی استفاده کنیم؟

در اینجا چند نکته مفید را خاطرنشان می‌کنیم که به شما کمک می‌کند بهترین و بیشترین استفاده را از روغن‌ پوستی‌تان ببرید.

روغن‌ها را روی پوست نمالید.

برعکس مرطوب‌کننده‌ها، بهتر است روغن‌های پوستی رو روی پوست نمالید. از نوک انگشتان و کف دستتان استفاده کنید و روغن رو روی پوست بگذارید

برای درمان خشکی پوست می‌توانید از روغن پوستی استفاده کنید.

علاوه بر استفاده از این محصولات در روتین روزانه تان، جالب است بدانید که می‌توانید از روغن‌های پوستی برای درمان قسمت‌های خشک شده پوست هم استفاده کنید.

چند قطره کافیست!

روغن‌های پوستی محصولات غنی‌ای هستند و این بدان معناست که مقدار کمی از این محصولات می‌تواند از کافی هم بیشتر باشد! دو یا سه قطره از این محصول معمولا می‌تواند کل صورت شما را پوشش دهد و البته که اگر حس می‌کنید پوستتان به آبرسانی بیشتر احتیاج دارد، مقدار بیشتری از این محصول استفاده کنید اما توصیه ما این است که برای جلوگیری از داشتن پوست چرب، به چند قطره اکتفا کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید